Oreo [8.0+] Rootsuz Substratum (andromeda) Kullanımı

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Eski forum sistemimizdeki hesabınıza giriş yapabilmeniz için şifrenizi sıfırlamanız gereklidir.
Şifremi unuttum seçeneğini kullanarak e-mail adresinize yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Kayıt Ol

trzpro

Özel Üye
Üye
21 Şubat 2016
1,480
2,315
113
Merhaba arkadaşlar andromeda'yı root olmadan nasıl kullanabileceğimizi anlatacağım.

UYARI!

• Andromeda etkinleştirildikten sonra telefonu yeniden başlatırsanız 4. adımdan sonrasını tekrar uygulamak zorundasınız.
  • Mart ve sonraki güvenlik güncellemelerinde temaları kullanmak için öncelikle temaları substratum'da "oluştur/yükle" diyorsunuz. Ardından telefonu yeniden başlatıp 4. adımdan sonrasını uyguluyorsunuz. Substratum'a tekrar girip aşağıdan "YÖNET" kısmına girip "Seçilen tüm temalara geçiş" yapı işaretleyip, aşağıdaki tuşa hafifçe dokunduktan sonra "seçilenleri etkinleştir" demek zorundasınız. Bunun sebebi Google Mart güncellemesinden itibaren güvenlik amacıyla dijital imzası resmi olmayan temalarda önlem amaçlı yapıyor.

1. Adım

• Öncelikle andromeda uygulamamızı (yaklaşık 7 TL) satın almamız gerekiyor. Korsan APK kurmayı denemeyin bile. Ardından substratum uygulamasını kuruyoruz.

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

2. Adım

• Ardından bilgisayarımıza geçip andromeda'nın Windows eklentilerini kuruyoruz.
3. Adım

• Ayarlar > Sistem > Cihaz hakkında kısmına gidip, yapım numarasına ( derleme numarası olarakta geçebilir ) 7 kere hızlıca basıyoruz.
4. Adım

• Şimdi can alıcı noktaya geldik. Telefonumuzda andromeda uygulamasını açıyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılacağız. Bu ekranda telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz.

5. Adım

• İndirdiğimiz andromeda dosyasını çıkartıp, start_andromeda.bat dosyasını çalıştırıyoruz. Ekranda bir tuşa basın.
6. Adım

[*]Kısa süre içinde birkaç yazı gelip kaybolacak. Bu yazılar gittikten sonra telefondaki kırmızı ekran yerini bu yeşil ekrana bırakacak. Ardından substratum açılacak.

7. Adım

• Özgürlük artık elinizde! Satın aldığınız ya da ücretsiz olan substratum temalarını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

1 Temmuz 2016
15
0
1
Herşeyi yaptım connected yazdı substratum açıldı fakat temalar aktif olmuyor. Hata alıyorum sürekli.

hgtr

Üye
Üye
19 Şubat 2018
10
2
3
28
Türkiye
GM6 da hata veriyor bi türlü yapamadım hedeflenen uygulama tema geçersiz veya eşleşmeyen yapılandırma seçildi diyor

umutsimsar

Yeni Üye
Üye
8 Haziran 2017
7
0
1
Her şey tamam ama temalar çıktı aktif et değidiğimde aktif oldu diyor lakin görünen bir şey yok...

tuhalf

Üye
Üye
4 Eylül 2017
25
10
3
Her şey tamam ama temalar çıktı aktif et değidiğimde aktif oldu diyor lakin görünen bir şey yok...
öncelikle temayı seçip oluştur ve güncelle diyin. Daha sonra oluştur ve etkinleştir deyin. Sonra yönet bölümünden ilgili temaları seçip etkinleştir deyin. Etkinleşmezse telefonunuzu yeniden başlatın.

13 Ekim 2016
20
2
3
Hedeflenen tema veya eşleşmeyen yapılandırma seçildi diye hata veriyor nasıl çözeriz ?

12 Nisan 2017
23
4
3
UYARI!
  • Andromeda etkinleştirildikten sonra telefonu yeniden başlatırsanız 4. adımdan sonrasını tekrar uygulamak zorundasınız.
  • Mart ve sonraki güvenlik güncellemelerinde temaları kullanmak için öncelikle temaları substratum'da "oluştur/yükle" diyorsunuz. Ardından telefonu yeniden başlatıp 4. adımdan sonrasını uyguluyorsunuz. Substratum'a tekrar girip aşağıdan "YÖNET" kısmına girip "Seçilen tüm temalara geçiş" yapı işaretleyip, aşağıdaki tuşa hafifçe dokunduktan sonra "seçilenleri etkinleştir" demek zorundasınız. Bunun sebebi Google Mart güncellemesinden itibaren güvenlik amacıyla dijital imzası resmi olmayan temalarda önlem amaçlı yapıyor.
bir temanın resmi açıklamasını Türkçeye çevirip atıyorum. bence OP'ta yayınlanmalı. çeviri yapmadım aklımda kalanı yazıyorum. bu adımlarla GM5Plus'ta substratum'u ve temaları (siyah tema ve bildirim paneli dahil) çalıştırabildim.

Mayıs ayı güvenlik güncellemesi ile bütün Oreo cihazlarda temaların uygulanma stili değişti.
Öncelikle temayı oluşturup ve uygulayın (ilk seçenek)
ve reboot edin.
Andromeda masaüstü istemcisini tekrar çalıştırıp tekrardan substratum'u açın.
Oluşturmuş olduğunuz layer'ları tekrar seçip sadece uygula (yanlış hatırlamıyorsam 3 veya 4. buton)a basın ve tekrar reboot edin.
Tema uygulanmış şekilde açılacaktır.

Ayrıca birden fazla temayı oluşturunca /ayarlar/ekran/gelişmiş bölümünde en altta tema kısmı açılıyor. istediğiniz zaman root veya masaüstü istemcisini açmadan oradan tema değiştirebiliyorsunuz.

edit: zaten söylenmiş

Baxı

Yeni Üye
Üye
30 Ağustos 2017
3
0
1
Ben andromeda yı aktif edemedim bir türlü . İlgili bat dosyasını calıstırıyorum. Ama malesef o küçük kutucuk yeşil olmuyor .