Oreo [8.x][OFFICIAL] Cardinal-AOSP for Moto G4 / G4 Plus (athene)

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Eski forum sistemimizdeki hesabınıza giriş yapabilmeniz için şifrenizi sıfırlamanız gereklidir.
Şifremi unuttum seçeneğini kullanarak e-mail adresinize yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Kayıt Ol

Quicksilver

BKS
Yönetici
Master
13 Şubat 2016
1,112
5,226
113
Trabzon

Merhaba arkadaşlar. Moto G4 / G4 Plus cihazları için Official olarak verilen Cardinal-AOSP ile karşınızdayım.

Rom 64 bit tabanda derlenmiştir. Cihaza geliştiricileri tarafından 64 bit desteği kazandırıldı.

Oldukça stabil ve AOSP tabanlı olması hızını 2 kat arttırmaktadır.

Hatalar:
Romun kendi kamerası resim ve video çekmiyormuş.

3. parti uygulamalar ile çözülebilir.

Kurulum:
- İlk defa rom kuracaksanız bir bilgisayar gerekiyor.

İlk defa rom kuracaksanız:
- TWRP recoveryi açın.Gelen ekranda select language bölümünden türkçeyi seçip alttaki oku kaydırın
- Temizle > Veriyi biçimlendir > Gelen ekrana yes yazıp enterlayın.
- Ana ekrana dönüp Yeniden Başlat>Recovery yapın.
- TWRP yeniden açıldığında yeniden dilinizi seçip telefonu bilgisayara bağlayarak romu kurmak için gerekli ziplerinizi atın.
- Temizle > Gelişmiş Temizlik > "Dalvik/ART Önbelleği, Sistem, Veri, Önbellek" bölümlerini tikleyip alttaki oku kaydırın.
- Daha sonra ana ekrandan "Yükle"ye girip rom zipinizi seçin ve alttaki oku kaydırın, işlem bittiğinde isteğinize bağlı olarak gapps'i rom gibi flashlayabilir yada sistemi yeniden başlat diyip direkt roma geçebilirsiniz.

Başka bir romdan geçiyorsanız:
- TWRP recoveryi açın
- Temizle > Gelişmiş Temizlik > "Dalvik/ART Önbelleği, Sistem, Veri, Önbellek" bölümlerini tikleyip alttaki oku kaydırın.
- Daha sonra ana ekrandan "Yükle"ye girip rom zipinizi seçin ve alttaki oku kaydırın, işlem bittiğinde isteğinize bağlı olarak gapps'i rom gibi flashlayabilir yada sistemi yeniden başlat diyip direkt roma geçebilirsiniz.

İndirme Linkleri:
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

Ekran Görüntüleri:

Contributors
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Source Code:

ROM OS Version: 8.x Oreo
ROM Kernel: Linux 3.10.x
ROM Firmware Required: Nougat Firmware

Version Information
Status:
Stable

Created 2017-12-05
Last Updated 2018-01-08

Source :

Burakgulmez

Yeni Üye
Üye
20 Mart 2018
3
1
3
17
Tokat
Yeni rom yükleyeceğim daha önce hiç yüklemedim, telefonu bozarsam ne olacak? Nasıl önceki sürümü yedeklerim? Yükledikten sonra önerebileceğiniz kamera uygulaması var mı?

KiNGHaZe

SkayLie
Yönetici
Manager
12 Şubat 2016
3,463
1,633
113
-
Yeni rom yükleyeceğim daha önce hiç yüklemedim, telefonu bozarsam ne olacak? Nasıl önceki sürümü yedeklerim? Yükledikten sonra önerebileceğiniz kamera uygulaması var mı?
Twrp kurduktan sonra backup kısmından varolan tüm uygulama ve ayarları yedekleyebilirsin. Twrp yüklemeden bozarsan stock rom atıp ayağa kaldırabilirsin ama verilerin silinir.

Burakgulmez

Yeni Üye
Üye
20 Mart 2018
3
1
3
17
Tokat
Twrp kurduktan sonra backup kısmından varolan tüm uygulama ve ayarları yedekleyebilirsin. Twrp yüklemeden bozarsan stock rom atıp ayağa kaldırabilirsin ama verilerin silinir.
Anlamadım, şuan işteyim akşam 5 buçuk gibi atmayı düşünüyorum. Müsait olursanız o zaman bana yardım edebilir misiniz?

KiNGHaZe

SkayLie
Yönetici
Manager
12 Şubat 2016
3,463
1,633
113
-
Anlamadım, şuan işteyim akşam 5 buçuk gibi atmayı düşünüyorum. Müsait olursanız o zaman bana yardım edebilir misiniz?
Malesef yardımcı olamam. Rom kurman için ilk önce twrp kurman gerekiyor. Sonrasında rom atabiliyorsun.