[ARM64]Mediatek 64 Bit Tabanlı İşlemciler İçin Port Kılavuzu

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Eski forum sistemimizdeki hesabınıza giriş yapabilmeniz için şifrenizi sıfırlamanız gereklidir.
Şifremi unuttum seçeneğini kullanarak e-mail adresinize yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Kayıt Ol

Mbtt

Retired
Yönetici
Master
30 Mart 2016
1,603
3,767
113
DİPNOT

BU İŞLEMDEN DOĞACAK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE FORUM ONE TEAMS SORUMLU TUTULAMAZ.

Bu işlemden önce port romdan recovery vs. dosyaları temizlediğinizden emin olun.

Ekte işlemde kullanacağınız araçlar verilmiştir.

FARKLI İŞLEMCİLER ARASI PORTLAMAK İÇİN (6752 -> 6795 gibi) :

Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

ARAÇLAR
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

cıyanogen

Master
Yönetici
Master
12 Şubat 2016
3,223
966
113
konu iç içe girmiş düzenledim.

elinize sağlık yararlı anlatım
Teşekkür ederim gıymatlı moderatörüm. :troll:
[/quote]

bu arada bilgi vereyim, spoiler ile hide kodları yanlış sırada kullanılırsa böyle iç içe giriyor konu.
Kod:
[spoiler]
[hide]
konu içeriği vs vs
[/spoiler]
[/hide]
bu şekilde kullanılır ise iç içe girer. yani hide kodu her zaman en başta ve sonda olmalıdır.
Kod:
[hide]
[spoiler]
konu içeriği
[/spoiler]
[/hide]
yani bu şekilde olmalıdır. yoksa iç içe giriyor okunması zorlaşıyor :)

bunlara dikkat edersek konular iç içe girmez :)

Mbtt

Retired
Yönetici
Master
30 Mart 2016
1,603
3,767
113
Merhaba hocalarım aynı işlemi mt6735 den >mt7737 ye yapabilirmiyiz?
Hocam deneyen çıktı mı bilmiyorum. hele 7737 diye bir işlemciyi ilk defa duydum :troll:
Ancak deneyebilirsiniz sonucu kendiniz görebilirsiniz belki yemez belki süpriz yapar.

25 Kasım 2016
11
0
1
O halde iş görebilir hocam. Deneyebilirsiniz. :)
Hocam çok teşekkür ederim.
Şöyle bir sorum olcak k.bakmayın.

Mt6737m li bir cihazımız var işlemci mimarisi 64bit ama stock yazılım 32bit cihaz için stocktan başka hiç rom yok.

Buna 64bit olan olan romları portlayabilirmiyiz?

Mbtt

Retired
Yönetici
Master
30 Mart 2016
1,603
3,767
113
Hocam çok teşekkür ederim.
Şöyle bir sorum olcak k.bakmayın.

Mt6737m li bir cihazımız var işlemci mimarisi 64bit ama stock yazılım 32bit cihaz için stocktan başka hiç rom yok.

Buna 64bit olan olan romları portlayabilirmiyiz?
Açıkçası o epey emek, zaman ve bilgi gerektiren bir iştir hocam. Mimarilerin arasındaki farkı hata verdirmeden port yapmak epey baba bir bilgi gerektirir.

25 Kasım 2016
11
0
1
Açıkçası o epey emek, zaman ve bilgi gerektiren bir iştir hocam. Mimarilerin arasındaki farkı hata verdirmeden port yapmak epey baba bir bilgi gerektirir.
Hocam exynosta bu biraz mümkün 64bit olan stock yazılımları portlayabiliyoruz tabiki frameworklardaki hatalar giderilerek dedim belki aynı durum bundada vardır.

Peki hocam samsung rom portlama kılavuzunu açabilirmisiniz xda da mevcut.

Mbtt

Retired
Yönetici
Master
30 Mart 2016
1,603
3,767
113
Hocam exynosta bu biraz mümkün 64bit olan stock yazılımları portlayabiliyoruz tabiki frameworklardaki hatalar giderilerek dedim belki aynı durum bundada vardır.

Peki hocam samsung rom portlama kılavuzunu açabilirmisiniz xda da mevcut.
Aslında Snapdragon Port Kılavuzum exynoslarda iş görüyor ancak aynı işlemciler arası henüz çapraz port denemedik.