En stabil nougat custom rom'u hangisi ?

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Size daha iyi hizmet vermek adına web sitemiz üzerinde reklam gösterimi yapılmaktadır.
Daha az reklam görmek için üye olabilirsiniz.

Kayıt Ol

Hunlu

Yeni Üye
Üye
12 Ağustos 2018
4
1
3
22
Samsun
Merhaba değerli forum üyeleri,
GM5+ Kullanıcısıyım. Oreo stock rom kullanıyorum. Oreo güncellemesine geçtikten sonra hoparlorden çıkan ses nerdeyse duyulmuyor. Custom Rom'a geçmeyi düşünüyorum. Ama gm5 plusta ilk defa custom rom kullanacağım. Daha önce note 3 ve samsung galaxy ace 2 de kullandım. Bu biraz daha farklı gözüküyor. Çok fazla da rom göremedim.
Performans, kalite, batarya, hatasız ve ses açısından kullanabileceğim en iyi custom rom hangisi ? LinuageOs 'u kestirdim gözüme fakat emin değilim hiç denemediğim için.

KiNGHaZe

SkayLie
Yönetici
Manager
12 Şubat 2016
3,776
1,861
113
-
Evet biraz arayüzünden dolayı da linuageOs için biraz düşündüm. şimdi ikisinden birini indireceğim son olarak sizce hangisi ? linuageOs mu Miui Rom mu ?
Soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın :haha:
Miui tek atar, ancak oreo'dan nougata geçiş switch'ini flashlamayı unutma. 5+ Modding bölümünde bulabilirsin.

Hunlu

Yeni Üye
Üye
12 Ağustos 2018
4
1
3
22
Samsun
Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Forumdaki direktiflerle hiç sorun yaşamadan 7.1.1 stock a geçiş yaptım. Ardından linuage yükledim. Miui yukleyecektim fakat forumdaoi yorumları pek hoşuma gitmedi.
Şuanda linuage de bir sorun yok. Heryeri takır takır çalışıyor. 1 gün boyunca da pil durumunu tecrübe edip paylaşacağım.
Bunu beğenmezsem bir kaç günden sonra direk miui ye geçiş yaparim.

30 Nisan 2016
19
2
3
Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Forumdaki direktiflerle hiç sorun yaşamadan 7.1.1 stock a geçiş yaptım. Ardından linuage yükledim. Miui yukleyecektim fakat forumdaoi yorumları pek hoşuma gitmedi.
Şuanda linuage de bir sorun yok. Heryeri takır takır çalışıyor. 1 gün boyunca da pil durumunu tecrübe edip paylaşacağım.
Bende crDroid indirdim birazdan kuracağım aynı şekilde bende pil durumunu paylaşırım hocam.

30 Nisan 2016
19
2
3
%100'den %72 ye 1 saat ekran süresi aldım. Yani toplamda 3 saat alacağım gibi. Oreo Stock'da 4-4.5 saat arası aldığım oluyordu. Hemen stock a dönüyorum :) sende durum nasıl hocam