MIUI 8 8.1.2.0 for GM 5

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Eski forum sistemimizdeki hesabınıza giriş yapabilmeniz için şifrenizi sıfırlamanız gereklidir.
Şifremi unuttum seçeneğini kullanarak e-mail adresinize yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Kayıt Ol

FuryLions

Özel Üye
Aktif Üye
7 Şubat 2016
1,823
4,159
113
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Merhaba Dostlar, Abilerim, Kardeşlerim. 
Bugün sizlere General Mobile GM 5 ve GM 5 Ekranlı General Mobile 4G 
kullanıcıları için hatalarını düzeltmiş olduğum MIUI Romunu paylaşıyorum. Sınavlar bittikten sonraki ilk siftahımız bu olsun :troll:

Romda Hataya Rastlanılmamıştır
(Mi Hesap Sorunu yoktur.) 
No account problem
Mobil veri sorunu olursa spoiler'deki yöntemi uygulayın. Teşekkürler: @mosTERRA 
Sonunda Mobil Veri kullanmaya başlayabildim.

İşlem basamaklarını şu şekilde uyguladım.
ROM'u kurduktan sonra kerneli yükledim. (GM5 New Image olarak verilen)
ROOT fix dosyasını yüklemeden TWRP Recovery içinden sistemi yeniden başlattım.

MIUI 8 ilk başlangıç ekranı geldiğinde, dil olarak Türkçe seçilmiş olacak.
Sakın dil ayarınız "Türkçe" seçili halde işleme devam etmeyin. İngilizce seçin ve şimdilik öyle kalsın.

Ayarlamaları yaparken Wi-Fi etkinleştirme ekranı geldiğinde "Atla" seçeneğini seçin.

Daha sonra "Cihaz bilgileri alınıyor" türünden bir ekran gelecek. Bu esnada Mobil Veri aktif oluyor.
İşlem uzun sürecek. Hiçbir müdahalede bulunmayın. Telefonu bir kenara bırakıp bekleyin.
Bu aşama benim telefonda 10 dk civarı sürdü. Söz konusu aşama geçtikten sonra ilerleyin.

Telefonun masaüstü ekranı geldiğinde hiçbir ek ayar yapmadan yeniden başlatın.

Telefonun masaüstü tekrar geldiğinde artık dil ayarını Türkçe yapabilirsiniz.

Dil ayarından sonra tekrar "Yeniden Başlat" ı seçin ve başlatma seçeneklerinden Recovery seçeneğini tercih edin. Recovery ekranına ulaştığınızda ROOT fix dosyasını yükletin.

Telefon tekrar açıldığında uygulamalarınızı yükleyebilir ve diğer ayar işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Benim tavsiyem, Supersu'nun düzgün çalıştığını test ettikten sonra yeniden Recovery ekranına gidin ve "Yedekle" seçeneği ile Mobil Veri özelliği çalışır halde sistem yedeği alın. Daha sonra herhangi bir sorun yaşarsanız, bu temiz yedeği yükleyerek başa dönmeniz kolay olur.

Tüm ayar ve uygulama yükleme işlemlerinizi bitirdikten sonra ikinci bir yedek daha alırsanız en iyisini yapmış olursunuz.

Romda bir çok yenilik yapılmış.Root paketi eklenmiştir.
Türkçe ve birçok dil vardır

TALİMATLARI OKUYUN!  BOOT.IMG'Yİ YÜKLEYİN AKSİ TAKDİRDE MAVİ EKRAN HATASI ALACAKSINIZ.
 Twrp Recovery yükledikten sonra hafızanıza Romu, boot.img'yi , fix paketini ve klavye paketini atınız.
Twrpde Wipe Advanced Wipe --- System Data Cache Dalvik seçip wipeleyiniz.
Twrpde Ana Menüye dönünüz
Mount Kısmından System tikini kaldırın. Kalkmış ve hala hata veriyorsa Mount kısmına girip system read only seçeneğine tıklayın.
İlk Önce Romu sonra Fixi Sonra Klavye paketini yükleyiniz. Daha sonra ana ekrana dönün ve Install deyin. Install Image seçeneğine dokunun ve boot.img nerede ise ona tıklayın. Boot ve Recovery diye seçmeniz için bir yer gelicek boota tıklayın ve kaydırın çubuğu. İşlem tamamlandı! :)
Reboot System Diyerek Romu kullanabilirsiniz

Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

​

Gengdf

Özel Üye
Üye
8 Şubat 2016
385
552
93
eline sağlık döktürmüşsün üstad :D

mstf

Özel Üye
Üye
15 Ağustos 2016
267
325
63
Eline sağlık herkes bunu bekliyordu

fegas159

Aktif Üye
Üye
7 Nisan 2016
89
1
8
Hocam romu hata almadan kurdum fix boot filan hepsini flashladım fakat cihaz GENERAL MOBİLE logosunda kalıyor. Cihaz GM5

FuryLions

Özel Üye
Aktif Üye
7 Şubat 2016
1,823
4,159
113
Fix ve klavyeyi kurmadan ilk yükleyin sonra cihaz kurulumunu yapıp recovery'a dönüp fixi ve klavyeyi yükler mısınız? @fegas159