Nougat Rom editleme.

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Eski forum sistemimizdeki hesabınıza giriş yapabilmeniz için şifrenizi sıfırlamanız gereklidir.
Şifremi unuttum seçeneğini kullanarak e-mail adresinize yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Kayıt Ol

semender44

Aktif Üye
Üye
24 Şubat 2016
102
2
18
Elimde gm5 plus için recoveryden yüklenen eski usul rom var. Yani system.new.dat filan değil. Düz flaşlanabilir rom. updater-script düzgün şekilde.
Şimdi sorum şudur.
system.new.dat şeklindeki başka bir romu alsam ve unpack etsem, system klasöründe istediğim değişiklikleri yapsam, eski usül romu dsxdakitchen ile açıp system.new.dat unpackı üzerinde değişiklik yaptığım romu kopyalayıp flaşlanabilir zip yapsam, brick mrick olmadan çalışırmı acep.

Mbtt

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
30 Mart 2016
1,546
2,755
113
Roma göre değişir izin ve symlink hataları olabilir.
Başka bir cihazın firmware dosyasını yüklemediğinizden emin olun sadece. :troll:

semender44

Aktif Üye
Üye
24 Şubat 2016
102
2
18
symlink ve izinler kolay. Ben onları editleyebilirim. Hatta dsxda kitchen ile otomatik debug yaptıtabilirim scrpte. Başka cihaz değil zaten rom gm5 plus için.
Benim merak ettiğim daha önce böyle bir şey denendimi. Brick ihtimali varmı. Gerçi elimdeki rom yüklenebiliyorsa teorik olarak editlediğimizinde yüklenmesi gerekir.
Ne işe yarayacak derseniz.
1 Ubuntu ile saatlerse derlemek için uğraşma yok.
2 Repoydu deviceydi vs aramaya gerek yok.
3 En önemlisi ben romun kendi istediğim gibi olmasını isterim. Derleyenin yada kaynağı keyfe kader eklediği programdı özellikti istemem.Yok sistem dosyası sil yenisini ekle.
4 Hatta eskiden olduğu gibi port bile yapılabilir mougat romlar için.

Mbtt

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
30 Mart 2016
1,546
2,755
113
symlink ve izinler kolay. Ben onları editleyebilirim. Hatta dsxda kitchen ile otomatik debug yaptıtabilirim scrpte. Başka cihaz değil zaten rom gm5 plus için.
Benim merak ettiğim daha önce böyle bir şey denendimi. Brick ihtimali varmı. Gerçi elimdeki rom yüklenebiliyorsa teorik olarak editlediğimizinde yüklenmesi gerekir.
Ne işe yarayacak derseniz.
1 Ubuntu ile saatlerse derlemek için uğraşma yok.
2 Repoydu deviceydi vs aramaya gerek yok.
3 En önemlisi ben romun kendi istediğim gibi olmasını isterim. Derleyenin yada kaynağı keyfe kader eklediği programdı özellikti istemem.Yok sistem dosyası sil yenisini ekle.
4 Hatta eskiden olduğu gibi port bile yapılabilir mougat romlar için.
Brick ihtimali zor hele kendi romuysa cihazın. Güzel amaçlar güdüyorsunuz. Cihazın derleme haricinde güzel edit romlara da ihtiyacı var.
Şimdiden elinize sağlık.