[QFİL][UNBRİCK]LeEco Le Pro 3 Fabrika Romu [x720]

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Eski forum sistemimizdeki hesabınıza giriş yapabilmeniz için şifrenizi sıfırlamanız gereklidir.
Şifremi unuttum seçeneğini kullanarak e-mail adresinize yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Kayıt Ol

Mbtt

Retired
Yönetici
Master
30 Mart 2016
1,603
3,766
113
DİPNOT

BU İŞLEMDEN DOĞACAK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE FORUM ONE TEAMS SORUMLU TUTULAMAZ.

BU İŞLEM YÜKSEK DERECE DİKKAT GEREKTİRİR.İNCE VE ÖNEMLİ DOSYALAR ÖZEL YÖNTEMLERLE YÜKLENİR.HATA KABUL ETMEZ.

AÇIKLAMA

Bu kılavuz ile brick, hardbrick, komple susmuş, hiç tepkimeyen, ölü cihazları bile açabilirsiniz.

Rouge ile iteleye iteleye düzenledik.Umuyorum milletin çıkmaz:troll:

ANLATIM

Önceliklikle Windows güvenlik duvarını ve kullanıyorsanız anti-virüs korumalarınızı kapatın.

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

Gerekli sürücülerin kurulması gerekiyor.Ekte verdiğim "Qualcomm_Diag_QD_Loader_2016_Qfil_driver" dosyasını indirip exe uzantılı programı çalıştırın.

İster WWAN istersenizde ETHERNET seçebilirsiniz.Çokta önemli değil.

[img=511x780]
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Daha sonra aygıt yöneticinize gidip Qualcomm QDLoader 9008/EDL bağlantı portunuzun aktif olduğundan emin olun.

[img=999x719]

Ekte verdiğim Flashone v2.0 programını indirin ve kurun.

"Flash Type" seçeneğinden “Qualcomm – flash dead phone” seçeneğini işaretleyin.

Daha sonra yanda bulunan refresh seçeneğine tıklayın.

Bu adımdan sonra select device seçeneğinde cihazınızın tanınmış olması gerekiyor.

Daha sonra "select file" seçeneğinden yüklemek için QFİL dosyamızı seçeceğiz.

1) "select file" seçeneğine tıklayın.

2) Ekte verdiğim rom dosyasını bulup onu seçin.

Aşağıda Le Max 2 örnek olarak gösterildi siz ekten indirdiğiniz rom dosyasını seçeceksiniz.

Hepsini başarıyla tamamladıktan sonra en altta bulunan "flash" seçeneğine tıklayarak yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Bu aşamada romu zipten çıkaracaktır.

Bu aşamada rom telefona yüklenmeye başlanır.

Bu aşamada yükleme işleminin bittiğini görürsünüz.

Hepsinin bittiğine emin olduktan sonra güç tuşuna uzun basarak telefonunuzu açabilirsiniz.

GEREKLİ DOSYALAR

Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz. Beğendikten sonra sayfayı yenileyiniz.

Son düzenleme:
6 Ağustos 2017
48
2
8
bende aynı şekilde işlemleri yaptım dosyaları çıkarttı ama %1 de hala devam etmiyor acaba böyle uzun mu sürüyor recovery atarken cihaz bir anda kapandı bir daha açılmadı 26s romunu kullanıyordum lütfen yardımcı olun ...

Çok uzun bir aradan sonra çözüldü 1 dakika boyunca güç tuşuna bastım ve açıldı sabahtan beri rom yüklemek için uğraşıyorum sonunda çözdüm ...

tunas

Yeni Üye
Üye
23 Temmuz 2017
9
1
1
arkadaşlar zipden çıkarım akabinde flashingde yüzde 1 de takılı kalma sorununu yaşıyorum 1 dakikadan fazla güç tuşuna basılı tuttuğum halde hiçbir hareket olmuyor.defalarca denedim aynı benzer durumu yaşayan varmı?yüzde 1 flashing yazısında ne kadar beklediniz?syg

6 Ağustos 2017
48
2
8
arkadaşlar zipden çıkarım akabinde flashingde yüzde 1 de takılı kalma sorununu yaşıyorum 1 dakikadan fazla güç tuşuna basılı tuttuğum halde hiçbir hareket olmuyor.defalarca denedim aynı benzer durumu yaşayan varmı?yüzde 1 flashing yazısında ne kadar beklediniz?syg
hocam aynı şeyi bende yaşadım cihazı bir açmaya çalış bazen tam kapanıyor 1 dk boyunca açılmazsa o zaman bu yönteme başvur ayrıca zipten çıkarılmayacak .zipli bir şekilde programa gösterilecek ayıklama yapmayın

tunas

Yeni Üye
Üye
23 Temmuz 2017
9
1
1
hocam aynı şeyi bende yaşadım cihazı bir açmaya çalış bazen tam kapanıyor 1 dk boyunca açılmazsa o zaman bu yönteme başvur ayrıca zipten çıkarılmayacak .zipli bir şekilde programa gösterilecek ayıklama yapmayın
dediğiniz gibi bekledim 2 dakika ama hiçbir hareket yok.win 10 dan win 7 ye format attım belki pc kaynaklıdır diye şimdide please don't contain blank space in the path of flashone tool mesajı çıkıyor.biryerlerde hata yapıyorsamda farkedemiyorum.

yukarıda paylaşılan qualcomm driver dosyası sağlammı arkadaşlar ben win 10 ve win 7 dede kuramadım hata mesajı veriyor.
hata mesajı ; uygulama yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı

6 Ağustos 2017
48
2
8
dediğiniz gibi bekledim 2 dakika ama hiçbir hareket yok.win 10 dan win 7 ye format attım belki pc kaynaklıdır diye şimdide please don't contain blank space in the path of flashone tool mesajı çıkıyor.biryerlerde hata yapıyorsamda farkedemiyorum.

yukarıda paylaşılan qualcomm driver dosyası sağlammı arkadaşlar ben win 10 ve win 7 dede kuramadım hata mesajı veriyor.
hata mesajı ; uygulama yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı
[/quote]

şuanda da hocam isimden kaynaklı hata veriyor .zipl dosya ismini ingilizce karakter olduşturun örneğin "patch" mesela  ama ayıklama yapmayın windows formatlamasından kaynaklanmıyor ...

tunas

Yeni Üye
Üye
23 Temmuz 2017
9
1
1
Arkadaşlar yardım rica ediyorum,cihazımı üçlü tuş kombinasyonu ile usbden pcye bağladığımda aygıt yöneticisinde qualcomm olarak görünüyor.ancak flashingde yüzde1 de donup kalıyor.defalarca denedim değişen olmadı güç tuşuna basılı tutup bekledim hiçbir sey yok.youtubeda bir alt model le max 2 için paylaşılmış bir videoda usb kablosunu taktığında yanıp sönen sarı ışığın bende olmadığını farkettim.unbrick yapan arkadaşlarda bu yanıp sönen ışık varmıydı.2 gündür uğraşıyorum donanımsal bir sorun varsa artık vazgeçeceğim bilgi verirseniz çok sevinirim.
syg

Mbtt

Retired
Yönetici
Master
30 Mart 2016
1,603
3,766
113
Arkadaşlar yardım rica ediyorum,cihazımı üçlü tuş kombinasyonu ile usbden pcye bağladığımda aygıt yöneticisinde qualcomm olarak görünüyor.ancak flashingde yüzde1 de donup kalıyor.defalarca denedim değişen olmadı güç tuşuna basılı tutup bekledim hiçbir sey yok.youtubeda bir alt model le max 2 için paylaşılmış bir videoda usb kablosunu taktığında yanıp sönen sarı ışığın bende olmadığını farkettim.unbrick yapan arkadaşlarda bu yanıp sönen ışık varmıydı.2 gündür uğraşıyorum donanımsal bir sorun varsa artık vazgeçeceğim bilgi verirseniz çok sevinirim.
syg
Kaç dakika beklediniz %1 yazısında?

tunas

Yeni Üye
Üye
23 Temmuz 2017
9
1
1
syg
Kaç dakika beklediniz %1 yazısında?
[/quote]

15 dakika en fazla.

tunas

Yeni Üye
Üye
23 Temmuz 2017
9
1
1
Biraz daha bekleyin
[/quote]
Usta selam,1 saat bekledim ancak yüzde 1 de değişim yok,flashing aşamasına geçince ekranda hiçbir yazı ve hareket olmuyor.
paylaşmış olduğunuz qualcomm driver paketini 3 farklı işletim sistemindede kuramadım hata verdi.Flashone içerisinde gelen driver klasöründe yeralan qualcomm driver dosyasını kurarak yapıyorum.iş adımlarında sadece paylaştığınız qualcomm driver dosyası hariç herşeyi harfiyen yapıyorum.Telefonda donanımsal bir sorun olabilirmi?
omni rom son sürüm 14.1 rom ve blackscreen kernelin son sürümü yüklüydü.şarja takılıyken cihaz çöktü ve bir dahada açılmadı.

6 Ağustos 2017
48
2
8
hocam ne gibi bir hata alıyorsunuz w8.1 gayet sorunsuz kurdum driverı herhangi bir sorun olmadı istersen tekrar indir driverı eskisini sil idm ile indirdiysen falan bazen böyle saçmalıklar olabiliyor yine yüklenmezse sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakarak yüklemeyi dene yapabileceğini düşünüyorum... 
ö.m den dediğimide dene oda çözüm olabilir ... 
%1 sıkıntısı benimde başıma geldi hiç ilerlemiyor dediğin gibi ... Ben farklı bir şekilde çözmüştüm bu yüzden

Mbtt

Retired
Yönetici
Master
30 Mart 2016
1,603
3,766
113
Usta selam,1 saat bekledim ancak yüzde 1 de değişim yok,flashing aşamasına geçince ekranda hiçbir yazı ve hareket olmuyor.
paylaşmış olduğunuz qualcomm driver paketini 3 farklı işletim sistemindede kuramadım hata verdi.Flashone içerisinde gelen driver klasöründe yeralan qualcomm driver dosyasını kurarak yapıyorum.iş adımlarında sadece paylaştığınız qualcomm driver dosyası hariç herşeyi harfiyen yapıyorum.Telefonda donanımsal bir sorun olabilirmi?
omni rom son sürüm 14.1 rom ve blackscreen kernelin son sürümü yüklüydü.şarja takılıyken cihaz çöktü ve bir dahada açılmadı.
Hocam uzunca basmayı denediniz mi?

Yaklaşık 20 saniye kadar güç tuşuna basılı tutun.

Eğer olmazsa QPST ile kurmayı deneyin birde romu.

tunas

Yeni Üye
Üye
23 Temmuz 2017
9
1
1
Hocam uzunca basmayı denediniz mi?

Yaklaşık 20 saniye kadar güç tuşuna basılı tutun.

Eğer olmazsa QPST ile kurmayı deneyin birde romu.
[/quote]

evet usta uzunca bastım güç tuşuna 1 dakikadan fazla basılı tutup bekledim,
qpst programı için gerekli dosya formatlarını internette bulamadım malesef farklı uzantılı dosyalar istiyor qpst:(

abdkay

Yeni Üye
Üye
2 Kasım 2017
4
0
1
Yüklemyi yaptıktan sonra available: 9.33Gb yazıyor. Hafıza sorununu nasıl çözebiliriz?